Zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój jest szalenie ważną częścią naszej teraźniejszości i przyszłości, w dobie konsumpcjonizmu, bezosobowych usług i szybkiej mody postanowiliśmy pójść na całość i stworzyć markę opartą na wartości samej w sobie.
Wszystkie nasze ubrania są szyte w polsce. Tworząc nowe kolekcje, nasze atelier czerpie z bogatej tradycji polskiego krawiectwa i ceni sobie rzemieślniczy kunszt.
Wspieramy małe warsztaty i zatrudnionych w nich artystów. W miejscowości, w której pracujemy, utworzyliśmy stowarzyszenie rzemieślnicze i powoli wracamy do korzeni robót ręcznych.
Wszystkie nasze dzianiny są dziergane ręcznie.
Nasze projekty są dziane bezpośrednio do konkretnej formy, co oznacza, że nie ma cięcia i szycia ani odpadów. Pragniemy w pełni wykorzystać rzemiosło dziewiarskie, gdzie oferujemy produkcję z marnotrawstwem materiału bliskim zeru.
Stworzyliśmy własny wzór koronki, która jest w 100 % wykonana ze sznurka z bawełny z recyklingu oraz wiskozy. Również jest tworzona pod konkretną formę, w związku z tym nie ma odpadów. Niesprzedane ubrania i stare sample są wykorzystywane każdego roku do ponownego tworzenia kolekcji i przerabiania na nowe modele. Projektujemy z myślą o długowieczności i dążymy do poprawy jakości i wartości naszych produktów pod względem ekonomicznym i materialnym.
Tworząc nasze kolekcje, w dużej mierze wykorzystujemy stock’i tkanin lub pozostałości po-produkcyjne.
Wykorzystując naturalne materiały i ręczną pracę, pragniemy, aby każda kreacja wychodząca z naszej pracowni była indywidualna, dopracowana i „na lata”.
Większa część kolekcji jest szyta z tkanin wełnianych polskiej produkcji, która prowadzi produkcję z przyjętą strategią zielonej transformacji z zachowaniem wszystkich aktualnych wskaźników ekologicznych. Tkaniny są biodegradowalne, przy produkcji stosowana jest technologia cyklu zamkniętego – surowce są pozyskiwane z wewnętrznego recyklingu.
Przy barwieniu ograniczane są sztuczne chemikalja i barniki, opierając się na naturalnych kolorach wełny.
Naszym kolejnym dużym celem jest wdrożenie możliwości naprawy odzieży skórzanej i dzianej wychodzącej z naszej pracowni.
Chcemy zaszczepić konsumentom, uzależnionym od nowości i masowej produkcji, świadomość naprawiania zużytych ubrań, zamiast wyrzucania ich i natychmiastowego kupowania nowych.
Da to również szansę na uratowanie tradycyjnego rzemiosła, korzystając z dostępnych usług lokalnych fachowców lub wytwórców, prowadzących często przekazywane z pokolenia na pokolenie biznesy.
Przekształcenie „starego” w „nowe” nie jest łatwe, zwłaszcza w produkcji na dużą skalę. To nasz kolejny krok w przyszłość, aby produkować nasze ubrania, w całości z resztek tekstyliów, inspirowanych ideologią ponownego użycia, odzysku i ponownego wykorzystania. Chcemy, żeby wszystko miało sens, to nasza przyszłość!